09/10/2019 |  19:12 | Аутор: Б92

Партизан почео одбрану Купа убједљивом побједом

Фудбалери Партизана убједљиво су савладали зонаша Водојажу 6:0 у мечу шеснаестине финала Купа Србије.

Апсолутни јунак гостовања у Грошници био је Ђорђе Ивановић, стријелац чак пет погодака.

Поред њега у стријелце се уписао још само Александар Лутовац, којем је ово првенац у црно-бијелом дресу.

Члан Шумадијско-рашке зоне, четврог ранга српског фудбала, одолјевао је Партизану до самог краја првог полувремена.

Кружили су црно-бијели око казненог простора Водојаже, пријетили су Лутовац, Марковић, Ивановић, али су одбрана Водојаже и голман Живак били непрелазни.

Коначно, четири минута прије полувремена, Партизан успјева да пробије "бункер" домаћина. Послије кратке акције лопта долази до Ђорђа Ивановића који одличним шутем тресе мрежу за 1:0.

Већ на старту другог полувремена Партизан дуплира предност, другим голом Ивановића. Овај погодак је потпуно сломио морал домаћина па је услиједила канонада црно-бијелих.

Ивановић у 61. минуту на асистенцију Лакчевића стиже до хет-трика, пет минута касније првенац у дресу Партизана постиже Лутовац, а само минут касније нови гол даје Ивановић.

У посљедњем минуту меча Ивановић ставља тачку на импресивну партију својим петим голом у Грошници.

Осмина финала Купа Србије на програму је 23. октобра, а жријеб ће накнадно бити обављен.