13/11/2019 |  08:08 ⇒ 09:00 | Аутор: РТС

Јанг зауставио Јокића и Денвер, Лејкерси надиграли Феникс (ВИДЕО)

Кошаркаши Атланте, предвођени Треј Јангом надиграли Денвер са 125:121 на домаћем терену и послије четири узастопне побједе прекинувши им побједничку серију. Слично изненађење, послије преокрета у финишу меча, приредили су ЛА Лејкерси савладавши Феникс на гостовању са 123:115.

Иако су Никола Јокић и екипа добро ушли у меч и на почетку повели, гости су успјели да начине преокрет и прво полувреме заврше са предношћу.

У наставку домаћини су се добро борили и дошли до изједначења у четрдесетом минуту, али захваљујући расположеном Треј Јангу Атланта успева да до краја обезбиједи победу са 125:121 и прекине серију од три пораза.

Никола Јокић је опет на 25 секунди прије краја смањио на 123:119 али овога пута ти поени нису били одлучујући као у ранија два случаја. Меч је завршио са 20 поена уз 6 скокова, 7 асистенција, 3 украдене и 2 изгубљене лопте, а ефикаснији од њега са поеном више био је Вил Бартон.

Треј Јанг, који је предводио Атланту, постигао је чак 42 поена и поставио лични рекорд сезоне, а имао је још 11 асистенција. Сјајно су га пратили Џабари Паркер са 20 и Лен са 17 поена.

Слична ситуација се догодила у Фениксу гдје су Лејкерси на гостовању надиграли Сансе са 123:115, а послије неколито преокрета у току меча до у побједе су дошли у самом финишу меча.

У тиму побједника најефикаснији је био Ентони Дејвис 24 поена, уз 12 скокова, Кајл Кузма је постигао 23, Леборн Џејмс 19, уз 7 скокова и 11 асистенција, а Ражон Рондо је у првој утакмици у сезони уписао 5 поена, 6 скокова и 7 асистенција.

Код Санса су се истакли Девин Букер са 21 поеном и 9 асистенција, исти број кошева забележио је и Рики Рубио, уз 10 асистенција, Ерон Бејнс је имао 20, а Дарио Шарић 18 поена уз 7 скокова и 2 асистенција за 35 минута.

Јута је у Солт Лејк Ситију побиједила Бруклин са 119:114 и четвртим узастопним тријумфом остала на другој позицији на Западу са скором 8-3.

Кошаркаши Филаделфије теже него што се очекивало пред својом публиком побиједили су Кливленд резултатом 98:97, а кош одлуке 13 секунди прије краја постигао је Џоел Ембид.

Мајами је у мечу без неизвјесности надиграо Детроит са 117:108 и дошао до седме побједе у десет мечева.

Кошаркаши Сакрамента надиграли су Портланд са 107:99 уз сјајну игру српских интернационалаца Богдана Богдановића и Немање Бјелице.