21/11/2019 |  08:35 ⇒ 09:11 | Аутор: РТС

Јокић и Денвер зауставили Хардена и "Ракете" (ВИДЕО)

Кошаркаши Денвера славили су пред својим навијачима против Хјустон рокитса 105:95 уз одличну партију Николе Јокића – 27 поена, 12 скокова и четири асистенције.
Никола Јокић (фото:fiba.basketball) -
Никола Јокић (фото:fiba.basketball)

Денвер је у Колораду сјајном игром у одбрани зауставио серију Хјустона 105:95 (27:22, 27:29, 28:22, 23:22) остваривши десети тријумф из 13 утакмица.

Нагертсе је до побједе над једним од најбољих нападачких тимова лиге предводио маестрални Никола Јокић који је за 33 минута на паркету био најефикаснији у тиму Денвера са 27 поена, 12 скокова и четири асистенције.

Вил Бартон додао је 15, а Пол Милсап 11 поена. Хјустон су предводили Џејмс Харден са 27 поена, седам скокова и седам асистенција и Расел Вестрбрук са 25 поена.

Далас је убједљиво надиграо Голден Стејт Вориорсе 142:94 предвођен фантастичним Луком Дончићем који је забиљежио свој седми трипл-дабл учинак у сезони - 35 поена, 11 скокова и 11 асистенција за само 25 минута проведених на паркету.

Бобан Марјановић је добио прилику и за непуних 20 минута уписао 10 поена уз шест скокова.

Јанис Адетомумбо предводио је Милвоки до победе у Атланти 135:127 са 33 поена, 11 скокова и четири асистенције. Одличан је био и Ерик Бледсо са 28 поена, седам скокова и пет асистенција. У тиму Хокса истакао се Хантер са 27 поена.

Бојан Богдановић са 30 поена предводио је Јуту до победе над Минесотом 103:95.

У посљедњем мечу дана Клиперси су послије драме савладали Бостон у Ел-Еју 107:104. Домаћина је предводио Лу Вилијамс са 27 поена, Пол Џорџ имао је 25 а Кавај Ленард 17. Код Селтикса Тејтум је забиљежио 30, а Маркус Смарт 15 поена.