11/12/2019 |  21:07 | Аутор: Агенције

Динамо без прољећа у Европи

Загребачки Динамо остао је без пласмана у европским такмичењима, након што је изгубио од Манчестер Ситија резултатом 1:4 код куће.
Динамо Загреб - Фото: ТАНЈУГ
Динамо ЗагребФото: ТАНЈУГ

Ипак, Динамо је из Европе избацила Аталанта која је у гостима побиједила Шахтјор са 0:3 и тако се уз Сити пласирала у нокаут фазу Лиге Европе.

Шахтјор ће прољеће дочекати у Лиги Европе

Модре је у вођство довео Олмо у десетом, а Габриел Хесус је изједначио у 34. минуту. Само девет минута у наставку било је довољно сјајном Хесусу да заокружи хет-трик, а коначних 1:4 поставио је Фоден шест минута прије краја меча.

У другом мечу вођена је велика борба, али је Аталанта на крају изашла као побједник. Госте је у предност довео Кастање у 66. минуту, да би једанаест минута касније Шахтјор остао са играчем мање јер је искључен Додо.

На 0:2 подигао је Пашалић у 80. минуту, а коначан резултат поставио је Госенс у четвртом минуту судијске надокнаде.