16/01/2020 |  14:09 ⇒ 14:19 | Аутор: РТС

Србија рутински до побједе над Румунијом

Ватерполисти Србије остварили су и другу побједу на првенству Европе у Будимпешти, пошто су у мечу другог кола убједљиво надиграли Румунију са 15:7.
Филип Филиповић (фото:A. Dimitrijević / RAS Srbija) -
Филип Филиповић (фото:A. Dimitrijević / RAS Srbija)

Неизвјесности је било само у првој дионици, коју су Румуни одлично отворили и два пута имали предност.

Ипак, услиједило је "паљење мотора" српског тима, који прави преокрет и преузима вођство које до краја није испуштано.

На полувремену је било 6:4, послије 24 минута игре 11:5, да би коначан резултат гласио 15:7.

Добар меч одиграо је млади Никола Дедовић постигавши два гола, колико су на свом конту имали и Алексић и Филиповић, а у финишу се разиграо и Душан Мандић, који је меч завршио као најефикаснији актер са четири поготка.

Наредни меч тим Дејана Савића игра у суботу од 20.30 против Холандије.

На програму РТРС можете гледати и утакмицу између селекција Црне Горе и Хрватске вечерас од 20.30.