16/02/2020 |  19:06 ⇒ 19:26 | Аутор: РТРС

Игокеа поражена у финалу Купа Мирзе Делибашића

Кошаркаши Игокее нису успјели да одбране трофеј побједника Купа Мирзе Делибашића. У финалу су поражени од сарајевских Спарса 93:85.
Спарс - Игока (фото: M. Tabaković) -
Спарс - Игока (фото: M. Tabaković)

Лоша утакмица Игокее у финалу Босне и Херцеговине. Већ након прве четвртине Игокеа је губила 31:22, али је до одласка на одмор успјела да се приближи и смањи на 55:49.

И у наставку се Игокеа мучила. У посљедњој четвртини имала је и заостатак од 14 поена, али се на крилима Кинана Еванса вратила у меч. Четири и по минуте прије краја смањила је на 86:83 и ту стала. До краја меча постигла је само два поена и претпјела пораз 93:85.

Спарсе је до првог Купа у клупској историји предводио Камењаш са 19 поена, а по 18 су постигли Мур и Ђекић.

У Игокеи убједљиво најбољи појединац био је Кинан Еванс са 26 поена, а вриједи издвојити и Далибора Илића, стријелаца 14 поена.

Игокеа је тако послије пет узастопних освојених Купова Бе и Ха препустила трофеј Спарсима.