02/06/2020 |  19:10 | Аутор: Б92

Фудбалери Звезде у полуфиналу Купа Србије

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Купа Србије, побједом над Инђијом у гостима – 1:2 (0:2).

Црвена звезда је у прољећном дјелу сезоне одиграла 1:1 са Инђијом у Суперлиги, али је данас успјела да слави.

У првом полувремену блистали су Мирко Иванић и Ел Фарду Бен.

Звезда је од почетка утакмице правила притисак, али није стварала праве прилике.

Покушао је Бен са десетак метара и то је била најбоља шанса, али је лопта отишла тик поред лијеве стативе.

Инђија је чекала прилику из контре и имала је неколико удараца на гол, углавном преко Бране Илића.

Чермељ је имао најбољу шансу када је главом шутирао из петерца, али је Борјан фантастично одбранио.

И онда је услиједио блицкриг Звезде.

Центрирао је Бен са десне стране, а на другој стативи нашао се Мирко Иванић и главом закуцао лопту у мрежу за вођство Звезде у 35. минуту.

Непуна три минута касније, улоге су замијењене.

Центрирао је Иванић са лијеве стране, а Бен је главом реаговао испред голмана Прековића и дуплирао предност Звезде у 38. минуту.

Звезда је контролисала игру и у другом полувремену.

Пропустио је Павков једну изгледну шансу, а Вукановић је послије додавања Бена из слободног ударца погодио стативу у 65. минуту.

У 77. минуту Иванићу је поништен гол због офсајда.

Јовановић је закувао ситуацију у 87. минуту, пошто је сјајним ударцем главом смањио предност Црвене звезде.

Растрчали су се играчи Инђије, али је Звезда одбранила све нападе и задржала предност.

Томане је у 92. могао да ријеши меч, али је погодио стативу из изгледне позиције.

Црвено-бијели су се на крају послије драме пласирали у полуфинале Купа Србије.