13/08/2020 |  23:16 ⇒ 23:17 | Аутор: Б92

Сабицер "пробушио" "зид" Атлетика - Лајпциг у полуфиналу ЛШ! (ВИДЕО)

Други полуфиналиста Лиге шампиона је Лајпциг који је на стадиону "Жосе Алвеладе" у Лисабону савладао Атлетико Мадрид са 2:1 (0:0).

Тим Јулијана Нагелсмана је у овом сусрету форсирао своју филозофију офанзивног фудбала и то је на крају пресудило, одлучујућим голом у 88. минуту.

Стријелац је био Адамс, трагичар Стефан Савић, а јунак Марсел Сабицер који је фантастичним пасом "пробушио" одбрану Атлетика и започео акцију за побједоносни погодак.

Меч је почео у веома добром ритму, а прву већу прилику имали су Нијемци.

Марсел Халстенберг је дочекао на волеј избијену лопту Стефана Савића, али је са пет или шест метара послао високо преко гола.

Послије неколико уводних минута примјетне агресије Лајпцига, Атлетико се ослободио притиска и одговорио.

Најприје је Јаник Караско загријао дланове Петера Гулачија, а потом је Гулачи имао контакт са Саулом у казненом простору...

Марчињак је показао да нема пенала.

Причаће се о овом моменту...

Ритам меча је био доста добар и у наставку, али није било већих шанси.

Дијего Симеоне је успио у својој намјери да успори ритам меча.

А онда, Лајпциг је поново убрзао трку и агресију почетком другог полувремена.

Било је видљиво да више желе погодак и до њега су изабраници Јулијана Нагелсмана дошли у 51. минуту.

Сјајну акцију и вишак на десној страни искористио је Дани Олмо који је био егзекутор.

Сада је било ја Атлетику да одговори и реакција је показана.

Тачније, живост је унио Жоао Феликс који је за само неколико минута у игри направио разлику.

Заправо, показао је зашто је био плаћен 120.000.000 евра.

Одиграо је сјајан дупли пас са Дијегом Коштом и кренуо сам на Гулачија.

Једино рјешење било је да буде оборен, што је учинио Клостерман.

Управо Португалац је извео пенал и рутински га реализовао за 1:1.

Од тог момента темпо је пао.

Разумљиво, нико није желио да више ризикује примљен гол, али га је примио управо тим коме је опрез и дефанзива специјалност.

Али, од фантастичног паса Марсела Сабицера којим је везиста Лајпцига "поцијепао" посљедњу линију шпанског тима није било одбране.

На мајсторски начин је "спојио" са шеснаестерцем Анхелиња, а он одложио до Тајлера Адамса.

Услиједио је шут, лопта је закачила Стефана Савића и промијенила смјер, те тако преварила Јана Облака.

Гол којим је Лајпциг прошао у полуфинале!

Атлетико је кренуо на све или ништа, али је на крају добио – ништа.

Нијемци су се одбранили, мада је Алваро Мората у два наврата имао шансу да поравна резултат.

Али, превише је компликовао и послије седам минута надокнаде Лајпциг ће ипак на мегдан Пари Сен Жермену!