17/10/2020 |  17:35 ⇒ 17:37 | Аутор: Агенције

Прва лига Српске: Козара и Слога ремизирали у Градишци

Фудбалери градишке Козаре и добојске Слоге одиграли су неријешено, без голова у 11. колу Прве лиге Републике Српске.
Мтел 1. лига Републике Српске - Фото: РТРС
Мтел 1. лига Републике СрпскеФото: РТРС

Након овог сусрета, екипа из Градишке налази се на 9. мјесту табеле са 14, док је Слога седма, са 16 освојених бодова.

Приједорски Рудар је славио сигурну побједу у Јањи против фењераша Подриња са 4:1.

Већ у 5. минуту било је 2:0, а погађали су Зекановић и Стјепановић. Дошло је голом у 23. минуту вратио наду домаћину и тако се отишло у одмор, али је, баш као и у првом полувремену, послије само двије минуте игре Предраг Зекановић погодио за 3:1, да би коначних 4:1 поставио Данило Мармат.

Дерби су играли на требињским Полицама домаћи Леотар и Звијезда 09, а гости су голом Стјепановића послије једне гужве у 37. минуту стигли до побједе од 1:0, те су тако наставили са одличним играма, док се Леотар полако удаљава од Рудара са којима је до прошлог кола наизмјенично држао лидерску позицију.

У Зворнику је виђена тврда утакмица Дрине и Славије. На крају, голом Амера Дрљевића славија је стигла до бода у 90. минуту утакмице, док је водство Зворничанима јако лијепим голом донио Новица Марковић.

Одличну утакмицу одиграли су фудбалери Жељезничара у Брчком и стигли до побједе 3:1.

До тријумфа их је водио Теодоровић са два гола, а могле су ствари да буду и потпуно другачије јер су Шер и Мацановић средином другог полувремена били у одличним шансама при резултату 1:1, али нису успјели да стигну до поготка, те су то Бањалучани казнили. Код друге ситуације, домаћи су тражили пенал, али судијска пиштаљка је остала нијема.

Неријешено је било и у дуелу Текстилца и Алфа Модриче (1:1).

Резултати, 11. коло:

Дрина (Зворник) - Славија (Источно Сарајево) 1:1 (Марковић 57- Дрљевић 90)
Текстилац (Дервента) - Алфа (Модрича) 1:1 (Ђекић 57- Јанковић 45+2)
Леотар (Требиње) - Звијезда 09 (Етно село Станишићи) 0:1 (Стјепановић 37)
Борац (Козарска Дубица) - Сутјеска (Фоча) 1:0 (Топић 86)
Јединство (Брчко) - Жељезничар Спорт Тим (Бањалука) 1:3 (Ђурђић 26- Теодоровић 19, 76, Ђурђић 90 (аг)
Љубић (Прњавор) - Слобода (Нови Град) 0:2 ( Живанић 17, Галин 55(п))
Подриње (Јања) - Рудар (Приједор) 1:4 (Дошло 23- Зекановић 2,47, Стјепановић 5, Мармат 62)
Козара (Градишка) - Слога (Добој) 0:0.