26/10/2020 |  07:53 ⇒ 07:54 | Аутор: Б92

Серија А: Нови кикс Јувентуса, Лазовић однио бод из Торина!

Не игра добро Јувентус ове сезоне, што се у почетку није видјело по резултатима. Међутим, заређали су се киксеви вишеструког узастопног шампиона Италије.
Фудбал - Фото: илустрација
ФудбалФото: илустрација

Нови се десио у Торину против Вероне која је уз пуно среће одољела и извукла бод резултатом 1:1 (0:0).

Заправо, срушили су велику традицију, пошто су остали непоражени у Торину први пут послије 32 године!

"Стара дама" није побиједила у трећој од посљедње четири утакмице, што је шест испуштених бодова у веома кратком периоду.

Тим Дарка Лазовића је играо веома храбро и срчано што је на крају дошло на наплату.

Јувентус је у првом полувремену имао иницијативу и нападао је, а у 45. минуту и затресао мрежу.

Међутим, гол Алвара Морате је поништен због милиметарског офсајда који је показао ВАР систем.

Напао је Јувентус и у наставку, али је услиједио "хладан туш" у 60. минуту.

Андреа Фавили, који је ушао у игру само пет минута раније, затресао је мрежу послије полуконтре Вероне.

Од тог момента крећу урагански напади Јувентуса, који као да се тек тада разљутио и кренуо свим силама.

Ређале су се шансе, Квадрадо и Дибала су погодили пречку, а тек у 78. минуту је резервиста донио изједначење.

Дејан Кулушевски је унио доста живости и затресао је мрежу веома ефектним ударцем.

И онда 15 минута "викторија" пред голом Вероне, али је голман Марко Силвестри био фантастичан.

Бранио је све могуће покушаје, прије свих Морате и Квадрада, а у самој завршници и два сјајна покушаја Дибале и Морате када су сви већ видјели гол у мрежи.

Храброст и тотална дефанзива Вероне су овог пута ипак боље прошли од офанзиве Јувентуса.