28/10/2020 |  22:55 ⇒ 23:03 | Аутор: Б92

Барселона славила у Торину

Фудбалери Барселоне савладали су Јувентус на гостовању са 2:0 у другом колу групе Е Лиге шампиона.

Поготке за Каталонце постигли су Усман Дембеле у 14. и Лионели Меси у надокнади времена из пенала.

Меч је обиљежио и Алваро Мората, који није имао среће. Постигао је три поготка, али му је све судија Макели поништио оправдано због офсајда.

Изабраници Роналда Кумана били су бољи ривал током читаве утакмице.

Прву шансу је већ на старту имао Антоан Гризман, који је у 2. минуту погодио стативу.

Само десетак минута касније је много пута оспоравани Дембеле, послије додавања Лионела Месија, заломио противничке играче, а потом уз малу помоћ Федерика Кјезе савладао Војчеха Шчеснија.

Имали су гости још неколико прилика да повећају вођство, а искористили су је у надокнади и то из пенала, када је прецизан био Меси.

Све ово је било довољно да остваре тријумф у дербију групе и осаме се на врху табеле.

У другом мечу ове групе, Ференцварош и Динамо из Кијева одиграли су 2:2.

Украјинска екипа је била близу важне побједе, али је у финишу примила гол.

Била је ово важна утакмица у борби за 3. мјесто и пролеће у Европи, пошто је тешко очекивати да ће Барселона и Јувентус некоме допустити да се укључи у борбу за прве двије позиције.

Динамо је до вођства дошао у 28. минуту преко Циганкова, који је реализовао пенал.

До полувремена они су успјели и да повећају предност, а стријелац је био Де Пења након сјајне контре и асистенције Бујалскија.

Гости су у другом полувремену у потпуности стали, нису ниједном шутирали ка голу ривала, што је Ференцварош искористио и смањио резултат у 59. преко Енгуена.

У самој завршници имали су и играча више након искључења Сидорчука, што им је доста значило и на крају су у судијској надокнади преко Болија стигли до бода.

У наредном колу састају се Ференцварош и Јувентус, односно Барселона и Динамо Кијев.