28/10/2020 |  23:08 ⇒ 23:09 | Аутор: Б92

Манчестер "прегазио" Лајпциг

Фудбалери Манчестер јунајтеда побиједили су Разенбал Лајпциг са 5:0 на свом стадиону.

Јунајтед је уписао три бода захваљујући головима Гринвуда и Рашфорда у утакмици која није била претјерано занимљива.

Прво полувријеме је било јако мирно и без правих прилика. Видјели смо да ће бити тврдо и напето од самог старта када су се екипе одлучиле за мало дефанзивнији приступ.

Како је утакмица одмицала тако је темпо почео да се појачава. Погба и Матић су покушавали да проиграју саиграче, а Јунајтед је у 6. минуту запријетио преко Фреда, па је голман Лајпцига одлично реаговао и одбио лопту у корнер.

Послије 15-ак минута игре и љуте битке на средини терена, Јунајтед мало више обраћа пажњу на офанзиву и од 21. минута из једне чудне ситуације долази до вођства када је Гринвуд за милиметар избјегао офсајд и "Ђаволи" су могли да се радују.

Од овог момента, Лајпциг постаје агресивнији, али то ипак није било довољно да се нешто више направи. Имали су иницијативу и висок пресинг, али се домаћин одлично бранио и са минималним вођством отишао на велики одмор.

Друго полувријеме је много личило на прво, све док у игру нису ушли Фернандеш и Рашфорд и у потпуности промијенили изглед Манчестер јунајтеда на терену.

Одмах је малокрвни домаћи састав почео да напада, да прави проблеме Лајпцигу и онда долазимо до 76. минута и сјајне реакције Бруна Фернандеша који шаље хируршки прецизан пас ка Рашфорду, који је био иза посљедњег дефанзивца Лајпцига.

Сви су стали очекујући офсајд, али је Рашфорд био на својој половини и само истрчао ка голу гостију и лако ријешио 1 на 1 ситуацију за великих 2:0, што је убрзо и ВАР потврдио.

Само три минута касније, Јунајтед долази до трећег гола. Поново Рашфорд успијева да избјегне офсајд замку и лако погађа мрежу за убједљивих 3:0. На 4:0, поставио је Марсијал који је са бијеле тачке био прецизан након што га је Сабицер оборио.

Сјајан меч хет-триком је завршио Маркус Рашфорд, који је у посљедњим моментима утакмице постигао и свој трећи погодак и поставио коначних Манчестер јунајтед 5, Разенбал Лајпциг 0.

У осталим мечевима, Борусија Дортмунд је са 2:0 поиједила Зенит на свом стадиону, док су Лацио и Клуб Бриж подијелили бодове у том мечу, као и Ференцварош и Динамо Кијев, док је Барселона са 2:0 побиједила Јувентус, а Севиља минималним резултатом савладала Рен.