30/11/2020 |  20:35 ⇒ 20:36 | Аутор: Б92

Кошаркаши Србије рутински савладали Финску

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је Финску у мечу четвртог кола квалификација за Европско првенство – 75:66.
Србија-Финска (фото:fiba.basketball) -
Србија-Финска (фото:fiba.basketball)

Српска репрезентација сада има двије побједе и два пораза, један тријумф више од Финске и Швајцарске, директних ривала за пласман на ЕП.

Још два меча Србија ће одиграти у фебруару, против Швајцарске и Грузије, такође у "мјехуру" али још није познато гдје.

Србија је сјајно отворила утакмицу.

Финска је за седам минута кошарке постигла само један кош из игре, а до краја четвртине успјели су да постигну само још један, за укупно седам поена за 10 минута.

Репрезентација Србије од првог минута је контролисала игру и имала је +10 послије прве дионице, али је та предност могла и морала да буде већа.

Веома лоше су шутирали слободна бацања и имали 1/5 послије прве четвртине.

До краја полувремена шутирали су бацања 10/18, нешто преко 50 одсто успјешности.

Брзо су Финци изашли из бонуса и сваки фаул над српским кошаркашима значио је слободна бацања, послије само три минута игре у другом кварталу.

Србија је отишла у једном тренутку на максималних +17, али се пред крај та предност истопила.

Финци су имали серију 7:0, а у посљедњој секунди првог полувремена Салин погађа тројку и смањује на +10 за Србију послије првог дијела игре.

Финска је добро започела трећу дионицу и преко Џамара Вилсона спустила на седам поена заостатка.

Србија је погађала слободна бацања у трећој четвртини, што је био велики напредак у односу на прво полувријеме и разлог зашто је одржавана двоцифрена предност.

Србија је за три четвртине погодила само двије тројке, а Финска се распуцала у трећем кварталу.

Ипак, предност од +10 стечена послије првог полувремена задржана је и пред посљедњих десет минута.

Поново је настао проблем са слободним бацањима у посљедњој четвртини, али су српски кошаркаши одржавали двоцифрену предност.

Финска је на четири минута до краја успјела да смањи на минус седам, али одмах Србија узвраћа са четири брза поена и опет је враћена двоцифрена предност.

Али, већ послије тајм-аута Финске слиједи серија од 5:0 и послије дуго времена долазе на шест поена заостатка.

Затегла је Србија одбрану, ишла на лаке поене и рутински ријешлиа меч и убједљиво славила на крају.

Србију су до побједе предводили Анђушић са 19, Аврамовић са 17 и Апић са 12 поена.

Код Финаца истакли су се Махуни са 15 и Салин са десет поена.