09/01/2021 |  08:06 ⇒ 08:07 | Аутор: Агенције

Бјелица непримjетан у новом поразу Сакрамента

Кошаркаши Сакраменто Кингса изгубили су пред домаћом публиком од Торонто Репторса 144:123. Српски кошаркаш Немања Бјелица није добио много простора на овом дуелу, те је на паркету провео свега нешто мање од десет минута.
Немања Бјелица (фото: FIBA) -
Немања Бјелица (фото: FIBA)

Репрезентативац Србије четири пута шутнуо је ка кошу противника, једном је погодио и утакмицу је завршио са два поена, једним скоком и асистенцијом. Бјелица је прошле године играо најбољу кошарку у НБА, био је један од важнијих играча у ротацији, али је ове сезоне изгубио улогу и питање је да ли ће завршити сезону у Сакраменту.

Када је ријеч о утакмици, Кингси су побједу испустили у другом полувремену изгубивши овај период игре са 73:49. Распала се игра екипе Лука Волтона послије двадесетоминутне паузе и Репторси су заслужено славили.

Најефикаснији у пораженом саставу био је Диерон Фокс са 23 поена, Барнс је убацио 21, а Хилд и Бегли су додали 15.

Торонто је до тријумфа предводио Фред Ванвлит са 34 поена и седам асистенција, Буше је убацио 23, Пауел 22, а Сијакам је имао 17 поена, девет скокова и 12 асистенција.

Кошаркаши Оклахоме Сити Тандер побиједили су Њујорк Никсе 101:89.

Алексеј Покушевски, млади српски кошаркаш, пропустио је претходних неколико утакмица због благог потреса мозга, те се на терен вратио у дуелу против Никса.

Поку је одиграо најбољи меч у досадашњем дијелу каријере, пошто је за 19 минута на терену постигао седам поена и уз то имао шест скокова (3/5 из игре).

Тандер је утакмицу преломио током треће и четврте четвртине, а убједљиво најзаслужнији за побједу био је Шеј Гилџес-Александар са 25 поена, 10 скокова и седам асистенција.

Пратио га је Хамиду Дијало са 23 и 11 скокова, док је Ал Хорфорд додао 15 и осам скокова.

Никси су послије неколико сјајних партија овога пута разочарали. Нисмо видјели препознатљиву игру, а најефикаснији били су Берет са 19 и Рендл са 18 поена.