19/01/2021 |  08:50 ⇒ 08:52 | Аутор: РТС

Драматична побједа Ратника над Лејкерсима, Леброн промашио шут одлуке (ВИДЕО)

Кошаркаши Голден стејта надиграли су ЛА Лејкерсе на гостовању са 115:113 послије неколико драматичних резултатских преокрета. Стеф Кари је опет предводио тим до побједе а Леброн Џејмс је у посљедњим секундама промашио покушај за три поена и побједу Лејкерса.
Леброн Џејмс - Фото: Getty Images
Леброн ЏејмсФото: Getty Images

Лејкерси су у меч ушли самоувјерено и одмах повели са двоцифреном разликом, па се учинило да неће бити много неизвјесности и да ће актуелни шампиони однијети убједљиву побједу.

Ратници су ипак успјели да се врате у меч и у трећој четвртини, послије три везане тројке Ендрјуа Вигинса, смање до минималне предности домаћина.

У наставку Лејкерси поново успијевају да увећају предност али се онда активирао Стеф Кари да би на три минута до краја Ратници прво изједначили на 108:108, а потом и преузели вођство које ниси испуштали до самог краја драматичне завршнице.

У посљедњим секундама Лејкерси су имали напад и Леброн Џејмс је покушао да тројком донесе побједу свом тиму али му то није пошло за руком, па су Ратници славили побједу на гостовању.

Стеф Кари је био најефикаснији у тиму побједника са 26 постигнутух поена а одлично су га пратили Кели Убре са 23, Ерик Паскал са 19 и Ендрју Вигинс са 18 постигнутих поена.

У тиму Лејкерса најефикаснији је био Денис Шредер са 25 поена, док је Леброн Џејмс меч завршио са 19 постигнутих поена.

Одбрана тима Торонта је на свом терену успјела да заустави Луку Дончића и убедљиво надигра Далас са 116:93, Мајами био сигуран против Детроита 113:107, а Сан Антонио је надиграо Портланд на гостовању са 104:125.