20/01/2021 |  18:50 ⇒ 19:31 | Аутор: РТРС

Игокеа преокретом до новог тријумфа (ВИДЕО)

Кошаркаши Игокее славили су против Крке (77:64) у мечу 15. кола АБА лиге.

По четвртинама је било 20:23, 14:24, 23:7, 23:10.

Послије прве двије четвртине мало ко је очекивао да ће тим из Лакташа наставити серију побједа, јер гости из Словеније имали су двоцифрену предност (34:47), али у наставку сусрета сасвим друга прича. Изабраници тренера Бајића појачали су одбрану и Крку на преосталих 20 минута свели само на 17 поена, што је на крају било довољно за убједљив тријумф (77:64).

Домаћина је предводио сјајни Јошило са 19 поена, шест скокова и три асистенције, док је код Крке бољи од осталих био Рок Стипчевић са 12 поена.

Овом побједом Игокеа је остала у врху регионалног такмичења са 11 побједа и три пораза, док је Крка на пет побједа и осам пораза.

Наредну утакмицу Игокеа игра поново код куће, и то 1. фебруара, а ривал је Сплит.