21/01/2021 |  18:43 | Аутор: РТРС

Борац поражен од Широког (ФОТО)

Кошаркаши Борца поражени су у другом колу другог прозору АБА лиге 2 који се игра у Бањауци, од Широког Бријега (67:75).

По четвртинама је било 15:18, 15:17, 25:19, 12:21.

На паркету дворане "Борик" виђена је резултатска клацкалица, током првих 30 минута, да би у посљедњој четвртини гости из Херцеговине се одлијепили и забиљежили значајан тријумф.

Борац - Широки Бријег (фото: ABA LIGA/ DRAGANA STJEPANOVIĆ)

Широки је предводио Буљевић са 20 поена и осам скокова, те Дрежњак са 15 и Мандић са 12 поена. Код Борца нешто бољи од осталих био је Танасковић са 13 поена и девет скокова, те Радукић и Дејвис са по 11 поена.

Овим поразом бањалучани су дошли на скор од три побједе и три пораза и закомпликовали су позицију за пласману међу осам екипа која води у доигравање. Широки је направио искорак, сада има два тријумфа и четири пораза. Борац - Широки Бријег (фото: ABA LIGA/ DRAGANA STJEPANOVIĆ)

Подсјећамо, прије два дана Борац је послије продужетака савладао Сутјеску (100:93), а 23. јануара на распореду је и трећи меч, а ривал је Подгорица. Овај меч игра се у 17 часова у СД "Борик".