18/02/2021 |  08:18 | Аутор: sputniknews.com

Денвер испустио продужетак у посљедњим стотинкама (ВИДЕО)

Кошаркаши Денвер Нагетса претрпјели су други пораз заредом – овога пута бољи од њих били су Вашингтон Визардси 130:128.
Никола Јокић - Фото: AP
Никола ЈокићФото: AP

Никола Јокић одиграо је још један одличан меч, али по ко зна који пут то је било недовољно Нагетсима да дођу до побједе.

Српски кошаркаш је за 37 минута на терену постигао 33 поена и уз то је имао седам скокова и девет асистенција. Уз то Џамал Мареј је такође бриљирао (35/9/6), међутим, Визардси су предвођени Бредлијем Билом и Дависом Бертансом били јачи.

Денвер је одлично отворио утакмицу, у првој четвртини имали су чак 17 поена предности, али у другој дионици десило им се помрачење, Вашингтон је успио да се врати и преокрене.

Екипа из Колорада другу четвртину изгубила је са чак 23 поена (46:23), те су изабраници Скотија Брукса на полувремену имали шест поена предности – 70:64.

У другом полувремену Визардси су били у константној предности, разлика је вјечито била између четири и десет поена предности, а Денвер је у посљедњим минутима успио да ухвати прикључак.

Мареј је био незаустављив у завршници, погађао је из свих позиција и два пута је донио Нагетсима изједначење – прво на 30 секунди до краја (125:125), а потом и на двије секунде (128:128).

Екипа Мајка Мелоуна лоше је одиграла посљедњи посјед, Бредли Бил успио је да извуче фаул Џамајкла Грина на 0,1 до краја и како је са линије за слободна бацања био непогрешив, Вашингтон је славио тек девети пут ове сезоне.

Најефикаснији у побједничком тиму били су бивши кошаркаш Партизана Давис Бертанс са 35 поена, док је Бредли Бил има 25 и 10 асистенција.

Код Нагетса уз веће споменутог Јокића и Мареја, солидним мечом могу да се похвале Портер јуниор (14/7) и Кампацо (14п).

Нагетси имају скор од 15/13, док су Визардси на 9/17.