23/02/2021 |  22:58 ⇒ 23:08 | Аутор: РТС

Бајерн сломио Лацио у Риму, Челси бољи од Атлетика

Фудбалери минхенског Бајерна савладали су у гостима Лацио са 4:1 у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.
Бајерн-Лацио (@FCBayernEN) - Фото: Тwitter
Бајерн-Лацио (@FCBayernEN)Фото: Тwitter

Бајерн је био силовит и немилосрдан у Риму, па је пред Баварцима само одрађивање посла у реваншу.

Већ послије првог дијела игре је било јасно да ће Бајерн лако доћи до побједе и надомак четвртфинала.

Роберт Левандовски је донио предност гостима послије девет минута игре, а млади Џамал Мусијала је погодио за 2:0 у 24. минуту.

Сане је затресао мрежу у 42, па је Бајерн на одмор отишао са три гола предности.

Чим је почео други дио игре, још један гол за Баварце - Ачерби ја постигао аутогол.

Лацио је два минута касније успио да смањи и, колико-толико, сачува образ, пошто је гол постигао Хоакин Кореа.

У другом вечерашњем мечу Челси је био бољи од Атлетико Мадрида са 1:0 на утакмици која је одиграна на неутралном терену у Букурешту.

Челси-Атлетико Мадрид (@ChampionsLeague)

Челси сада има одличну предност пред реванш меч на "Стамфорд Бриџу" 17. марта.