05/03/2021 |  22:07 | Аутор: Б92

Звездин осми пораз у низу у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Атини од Олимпијакоса, 94:79 у мечу 28. кола Евролиге.
Олимпјакос - Црвена звезда - Фото: B92
Олимпјакос - Црвена звездаФото: B92

Био је то девет узастопни неуспјех црвено-бијелих у овом такмичењу и 21. у сезони, док је Грцима ово била 12. побједа.

Оба тима су у сусрет ушли са негативном серијом резултата и циљ је био коначно доћи до побједе.

У тиму са Малог Калемегдана најефикаснији био је Марко Симоновић са 19 поена, Огњен Добрић је постигао 11, а Џордан Лојд 10 поена.

Код побједника, истакли су се Шакил Мекисик са 20 и Саша Везенков са 17 поена.

Грци су у сусрет ушли са 14. позиције, док је Црвена звезда на претпосљедњем, 17. мјесту.

Олимпијакос је од почетка до одласка на полувреме био у предности изузев у једном моменту када је Звезда на старту имала предност од 4:3.

Послије 10:9, успели су Грци да се одлијепе на 16:9, да би на крају прве четвртине имали 11 поена предности, 30:19.

Био је то сигнал за Дејана Радоњића и његов тим да се тргну и нешто промене и чињеница је да су знатно боље одиграли у тих других десет минута.

Олимпијакос: Харисон 2, Харалампоулос, Ларендзакис 7, Спанулис 4, Слукас 14, Везенков 17, Принтезис 6, Жаншарл 8, Џенкинс 4, Куфос 8, Елис 4, Мекисик 20. Ц. звезда: Хол 4, Волден 5, Лојд 10, Ускоковић, Давидовац 4, Лазић 8, Раданов, Добрић 11, Симоновић 19, Јагодић-Куриџа 5, Кузмић 7, Ноко 6.
Били су нешто бољи у одбрани и знатно ефикаснији у фази напада, па су у једном моменту успели да спусте предност домаћина и на свега четири поена, 44:40.

Симоновић је имао добар финиш те дионице, захваљујући његовим поенима Звезда је на одмор отишла са -5, 53:48, што је обећавало знатно узбудљивији наставак.

Тако је и било, успјела је Црвена звезда да убрзо надокнади минус и у једном тренутку поново поведе са 59:58.

Ипак, виђена је права резултатска клацкалица, да би грчки тим на крају треће четвртине имао предност од осам поена, 75:67.

Имали су играчи Дејана Радоњића прилику, Олимпијакос није играо бог зна шта, али сасвим довољно да дође до нове побједе.

Успели су црвено-бели да смање у последњој четвртини на пет поена, али не и да угрозе вођство домаћина, па је нови пораз био неминован.

То је био седми тријумф Грка против Звезде у девет мечева у Евролиги.