04/04/2021 |  09:51 ⇒ 09:55 | Аутор: РТС

Дончић и Марјановић надиграли Вестбрука за побједу у Вашингтону (ВИДЕО)

Кошаркаши Даласа су на гостовању надиграли Вашингтон са 109:87, а до четврте побједе у низу предводили су их Лука Дончић и Бобан Марјановић који је остварио двоструки двоцифрен учинак.
Бобан Марјановић (фото: thesmokingcuban.com) -
Бобан Марјановић (фото: thesmokingcuban.com)

Домаћем тиму није помогла ни сјајна игра Расела Вестбрука која је остала у сјенци балканског тандема.

Словеначки репрезентативац Лука Дончић је наставио серију одличних игара којима предводи Далас на путу ка плеј-офу, а овога пута је имао одличну подршку српског центра Бобана Марјановића.

Већ на старту меча њих двојица су направили предност коју је тим потом увећавао и до двоцифрене предности.

Вашингтон је само у другој четвртини успио да пружи равноправан отпор гостима, али то није било довољно да се врате у меч и направе преокрет.

Лука Дончић је меч завршио као најефикаснији играч са 26 поена уз осам скокова и шест асистенција, док је Бобан Марјановић имао двоцифрен учинак са 15 поена и 12 скокова.

Дабл-дабл је остварио и Расел Вестбрук у пораженом тиму Вашингтона са 26 поена и 14 скокова уз четири асистенције, али то није било довољно да сачува тим од другог пораза у низу.

Далас тренутно има учинак 27-21 и седми је на табели Запада, док је домаћин уписао 31. пораз уз 17 побједа и 12. је на Истоку.

На гостујућем терену Њујорк је убједљиво надиграо Детроит са 125:81, а Индијана је савладала Сан Антонио са 139:133 послије продужетка.

Мајами је на свом терену надиграо Кливленд, а Немања Бјелица је за 24 минута игре постигао 10 поена уз 7 скокова и 5 асистенција.