10/04/2021 |  21:46 ⇒ 21:46 | Аутор: СРНА

Зрињски побиједио Радник, спектакл Жеље и Младости

Фудбалери Зрињског побиједили су вечерас Радник резултатом 3:0 у 25. колу Премијер лиге БиХ.

Зрињски је рутински изашао на крај са бијељинским Радником, сломивши отпор ривала у посљедњих 15-ак минута, док су Жељезничар и Младост одиграли сјајан меч са чак осам голова.

Отишли су Семберци десетковани у Мостар, примили рано гол и чак се добро држали до финиша, а онда посустали, примили још два гола и на крају 3:0 за Зрињски који остаје у борби за Европу.

Драган Јурановић је већ у 11. минуту начео Радник за вођство "Племића" и тај резултат је стајао на семафору све до 76. минута, када Немања Билбија постиже други погодак и разрешава све дилеме у вези са побједником.

Коначних 3:0 поставља Огњен Тодоровић у 93. минуту за 14. побједу у сезони за Зрињски, који је са ова три бода избио бар привремено на друго мјесто табеле, са бодом више од Борца и Широког, док је Радник претрпио 13. пораз и остаје на 10. мјесту табеле са 20 бодова, колико има и Олимпик испод њега, са слабијом гол-разликом.

Сјајан меч виђен је на "Грбавици", гдје Жељезничар поново није побиједио.

За првих 17 минута утакмице виђена су четири гола. Повела је Младост са 2:0 головима Недима Хаџића и Амера Хироша у 3. и 8. минуту.

На 1:2 смањује Ермин Зец у 16. минуту, а само минут касније Младост поново има два гола предности, стријелац је и овог пута био Хаџић.

Први црвени картон и то директан у екипи Младости добија Марко Жуљ у 39. минуту, а онда је због два жута напоље морао и Ријад Садику у 66. минуту, што Жељо брзо користи и смањује на 2:3 преко Луке Јуричића у 68. минуту.

Нападали су домаћи, али су гости стигли и до четвртог поготка са два играча мање у 89. минуту преко Енеса Алића.

Није ту био крај драми, будући да "плави" у надокнади постижу два гола и успијевају да "ишчупају" бод, али су и даље без побједе овог прољећа. Стријелци су били Зец у 91. и Семир Штилић са бијеле тачке у 94. минуту утакмице.