14/04/2021 |  21:38 ⇒ 21:39 | Аутор: СРНА

Будућност убједљива против Игокее

Подгоричка Будућност убједљиво је побиједила Игокеу на свом терену, у заосталом мечу из шестог кола регионалне кошаркашке лиге резултатом 92:64.
Будућност - Игокеа   (Фото:Buducnost VOLI) -
Будућност - Игокеа (Фото:Buducnost VOLI)

Будућност је тако дошла до 21. побједе у сезони и остаје у трци за прво мјесто са Црвеном звездом, од које тренутно има тријумф више, али и меч више, док оба клуба имају по три пораза.

Игокеа је доживјела шести пораз, па ће најлакше пребродити све бриге око пласмана у плеј-оф тако што ће савладати Морнар у директном дуелу у Лакташима, у оквиру посљедњег кола.

Након веома неизвјесних првих 10 минута, који су припали гостима са поеном разлике - 15:14, мало ко је могао да очекује "ураган" домаћина у другој четвртини, коју су добили са нестварних 32:11.

У трећој дионици, Будућност је одржавала предност, чак је мало и дизала до плус 26. Већ је било јасно ко ће славити у овој утакмици, али Будућност није стајала, па је тако у посљедњој четвртини домаћин само увећао предност и побједу до коначних 92:64.

Најефикаснији у овом тријумфу подгоричких "плавих" био је Федор Жугић са 17 поена, Петар Поповић је додао 13, Вили Рид 12, а Џастин Кобс 11 поена.

Код Игокее, једини који је пружао какав-такав отпор био је Никола Јовановић са 29 поена и осам скокова. Игосима сада предстоји да се добро припреме за одлучујући меч против Морнара на свом терену, једино ако Будућност у заосталом сусрету савлада Баране, онда ће све бити јасно и Игокеа ће у плеј-оф и прије тог посљедњег кола.

Преостали заостали мечеви ће бити одиграни прије посљедњег 26. кола регуларног дијела првенства, које је на програму 26. априла: