17/04/2021 |  18:51 ⇒ 18:55 | Аутор: СРНА

Рудар опет изгубио, Леотар то није искористио

Лидер на табели Прве лиге Републике Српске Рудар из Приједора доживио је нови пораз од Борца из Козарске Дубице, али то није искористио најближи пратилац Леотар, који је ремизирао на свом терену са Слободом из Новог Града.
Фудбал - Фото: илустрација
ФудбалФото: илустрација

Стријелци данас нису били расположени, јер је виђено свега 11 голова на осам утакмица.

Борац из Козарске Дубице је нанио пети пораз Приједорчанима, побиједивши га са 1:0 голом са бијеле тачке у 84. минуту. Стријелац је био ветеран, тридесетшестогодишњи Борислав Топић, који је поникао у Рудару.

Нови пораз Рудара није максимално искористио Леотар, који је одиграо само 0:0 са Слободом из Новог Града, што је Херцеговцима други узастопни реми на домаћем терену, након што су претходно са добојском Слогом одиграли 2:2.

Смањили су заостатак над Рударом за бод, па сада за имају четири бода мање.

Занимљив дуел су одиграли Алфа Модрича и Звијезда 09, који је на крају завршен резултатом 1:1.

Повела је Звијезда голом Будимира Шарчевића у 39. минуту, док је бод домаћину донио млади Немања Којић у 90. минуту.

Тестилац из Дервенте и бањалучки Жељезничар одиграли су меч без голова.

Исти резултат је био и у Јањи, гдје су играли Подриње и Славија.

Брчанско Јединство савладало је добојску Слогу са 2:1.

Бранислав Шер је довео Брчаке у вођство у 45. минуту, поравнао је Стефан Савић у 49. минуту, а гол вриједан побједе је постигао млади Бијељинац, Стојан Васиљевић у 90. минуту.-

Са ова три бода Јединство хвата прикључак са тимовима испред себе на табели.

Дрина је у Зворнику славила против Сутјеске из Фоче, захваљујући најприје ауто-голу Ђорђа Милутиновића у 23. минуту, а онда и Милована Новаковића у 73. минуту.

Козара је остварила тријумф у Прњавору против Љубића са 2:1.

Срдан Ескић је довео госте до предности у 36. минуту, изједначио је Огњен Јаћимовић у 64. минуту, да би у 78. минуту Драшко Лолић донио сва три бода Козари.