20/04/2021 |  22:41 ⇒ 22:45 | Аутор: СРНА

Цибонина побједа за опстанак (ВИДЕО)

Загребачка Цибона побиједила је Цедевита Олимпију резултатом 93:83 у утакмици 23. кола регионале АБА лиге.
Цибона-Цедевита Олимпија (@ABA_League) - Фото: Тwitter
Цибона-Цедевита Олимпија (@ABA_League)Фото: Тwitter

Велика борба се водила од почетка меча, који је био важан за обје екипе.

У првих десет минута, Цибона, коју са клупе води српски тренер Владимир Јовановић, имала је предност од седам поена у два наврата.

У другој дионици, отишли су Загрепчани на плус 11 у једном тренутку - 30:19, након чега су Љубљанчани почели да играју много боље, па су на полувремену водили са 43:41.

Почетком треће четвртине, Цедевита Олимпија одлази на плус пет, али се тада буде "Цибоси", преокрећу резултат и у једном тренутку воде са 56:52, али је резултат на крају четвртине био 60:60.

У посљедњој четвртини, Цибона је играла сигурније и имала константну предност до максималних десет поена до којих су дошли у самој завршници.

Најефикаснији у екипи Цибоне били су Дарко Планинић и Иван Новачић са 24, односно 20 поена, а код Љубљанчана Кендрик Пери са 23 поена.

Иако треба да се одигра још једно коло, ова побједа би требала да буде довољна Цибони да избјегне плеј-аут.

Цедевита Олимпија навија за Игокеу у посљедњој рунди, која ће играти против Морнара, како би имала шансу да се домогне плеј-офа.

18. коло, 20. априла:

Крка - Црвена звезда 57:98

23. коло, 20. априла - 20:30:

Цибона - Цедевита Олимпија 93:83

Табела: Будућност 22-4, Црвена звезда 22-3, Игокеа 19-6, Морнар 18-7, Цедевита Олимпија 17-8, Мега Сокербет 14-11, Партизан 11-13, ФМП Железник 10-15, Задар и Цибона 9-16, Борац, Сплит и Крка 8-17 и Приморска 0-25.