17/03/2012 |  18:17 | Аутор: Глас Српске

СТОЈНИЋ ПОДНИО ОСТАВКУ ПОСЛИЈЕ ПОРАЗА БОРЦА ОД ЛЕОТАРА

Фудбалери Борца поражени су данас у једном од дербија Премијер лиге БиХ од Леотара у Требињу резултатом 3:0. (1:0).
По завршетку утакмице шеф Стручног штаба Бањалучана Велимир Баја Стојнић поднио је оставку. Стојнић је јесенас преузео кормило од Звездана Цветковића, а одступио данас послије дебакла на сатадиону Полице. Екипу Борца до именовања новог тренера водиће тандем Милорад Билбија и Оливер Јандрић. Леотар је повео већ у четвртом минуту преко Аничића који је и у другом полувремену затресао мрежу Борца у истом минуту као и у првом. Трећи гол за домаће, катастрофу Борца и коначних 3:0 за Леотар постигао је Сушић у 76. минути. Био је то дуел два шампиона Премијер лиге БиХ, првог и посљедњег. Наиме, Требињци су били најбољи у првој сезони заједничке лиге 2003. године, док су “црвено-плави” актуелни прваци. У овој утакмици ушло се са различитим амбицијама. Чета са “Полица” налази се на незавидном, 14. мјесту и што прије жели да побјегне из опасне зоне, док су Бањалучани четврти и поново имају шампионске амбиције. Леотар је јесенас поражен у Бањалуци са 1:3, а стријелац јединог гола за Требињце био је Игор Аничић. Остали резултати: Рудар - Жељезничар 0:5 Козара - Слобода 1:1 У осталим утакмицама 17. кола сутра се састају: Травник - Олимпик Широки Бријег - Звијезда Градачац Сарајево - ГОШК Зрињски - Челик Славија - Вележ