16/11/2014 |  22:26 | Аутор: РТРС

Хрватски навијачи прекинули меч са Италијом (ВИДЕО)

Утакмица четвртог кола квалификација за Европско првенство између Италије и Хрватске прекинута је у 75. минути при резултату 1:1.

Прекид на "Сан Сиру" изазвали су навијачи гостујуће селекције, најприје бакљадом а затим је дошло до сукоба навијача и полиције на трибинама.

Нешто раније стадионом је одјекивало "За дом спремни" и "Ајмо усташе", на трибини je развиjeна велика застава са словом У, ознака за усташе, што је хрватском фудбалском савезу доносило и раније доста проблема.

Судија је послије прекида од 15-ак минута донио одлуку да се сусрет настави, а Хрватску сасавим сигурно очекује ригорозна казна УЕФА с обзиром на на то да кровна европска кућа фудбала има нулту толеранцију према фашистичким порукама.