05/09/2015 |  23:29 | Аутор: РТРС

Шпанија боља од Словачке, побједе Русије и Црне Горе

Фудбалери Шпаније савладали су Словачку резултатом 2:0 у дерби утакмици седмог кола квалификација за Европско првенство.

"Црвену фурију" је у вођство одвео Ђорди Алба у петом минуту, да би коначан резултат поставио Андрес Инијеста у 30. минуту утакмице.

Захваљујући овој побједи, Шпанци су се изједначили са Словацима на првом мјесту у групи Ц са по 18 бодова, с тим што Шпанија има бољу гол разлику.

У преосталим дуелима исте групе Украјина је са 3:1 била боља од Бјелорусије, док је Луксембург на свом терену изенадио Македонију и славио са 1:0.

Енглеска је у групи Е са 6:0 славила у гостима код Сан Марина. У стријелце за "Горди Албион" су се упиали Руни, Баркли, Волкот са два гола и Кејн, док је један погодак у своју мрежу спремио Броли. Изабраници Роја Хоџсона су тако задржали максималан учинак, а Руни се са својим 48. голом изједначио по броју погодака за репрезентацију са легендарним Бобом Чарлтоном.

У оквиру исте групе, Швајцарска је у Базелу са 3:2 била боља од Словеније, иако су гости до 80. минута имали 2:0. У посљедњем сусрету групе Естонија је надиграла Литванију са 1:0.

Важну побједу у овом колу остварила је селекција Русије. "Зборнаја" је у групи Г славила против Шведске са 1:0, чиме се укључила у трку за баражом. Нову побједу остварила је и Аустрија, овај пут против Молдавије (1:0), а у посљедњем мечу групе Црна Гора је са 2:0 добила Лихтнештајн.