latinica  ћирилица
29/05/2016 |  13:07 ⇒ 13:07 | Аутор: Независне

Облоге које треба користити против циста на дојкама

Ових шест природних облога помажу против циста на дојкама - одлични су и као превенција, а и као допунска терапија медикаментима.
Цвекла (Фото: Thinkstock) -
Цвекла (Фото: Thinkstock)

1. Облога од невена

Кашику невеновог цвијета (најбоље свјежег) прелити с пола литра кључале воде и оставити да одстоји поклопљено 20 минута, пише Курир. Невенов чај може да се пије, али је још ефикасније ако се користи у виду облога. Газу натопити па ставити на груди, прекрити пешкирићем и умотати завојем. Најбоље је облогу стављати увече и остављати је да преноћи. Натуропате препоручују да се овај метод лијечења користи у комбинацији с облогама од сланог раствора. Ланена крпица се натопи раствором направљеним од кашичице соли и 200 мл воде.

2. Облога од русе траве

Помјешати у једнаким дијеловима исјецкану биљку русу и истопљен маслац. Нанијети лагано на мјесто гдје се налази циста на дојци и оставити да дјелује најмање четири сата.

3. Облога од цвекле

На воденом купатилу припремити кашу од 200 г рендане цвекле и додати неколико кашика деветопроцентног сирћета. Добијену кашу користити као облогу, најбоље током ноћи, а ујутру се обмотати вуненим шалом. Терапију спроводити током 10 дана. Цвеклу треба користити и у исхрани, јер захваљујући свом саставу дјелује благотворно на читав организам и доприноси излијечењу цисти.

4. Облога од кантариона

Двадесет грама кантариона прелити шољом кључале воде и послије два сата проциједити. Газу натопити чајем и ставити је на мјесто гдје се налази циста. Ове облоге за цисте на дојкама, требате држати око пола сата. Поступак понављати најмање 2-3 пута дневно.

5. Облога од купуса

Купусов лист благо излупати и премазати га маслацем. Ставити га лагано на дојку и обући удобан памучни грудњак. Оставити да дјелује преко ноћи. Понављати најмање недјељу дана.

6. Облога од шаргарепе

Најприје је треба изрендати на најситније ренде и обложити њоме груди. Облога за цисте на дојкама треба да се мијења чим се шаргарепа осуши, јер тада губи љековита својства.