12/02/2018 |  19:25 ⇒ 19:25 | Аутор: РТРС

Ватерполисти Србије лако са Румунијом

Ватерполо репрезентација Србије побиједила је у Орадеи Румунију са 14:7 (4:3, 3:4, 3:0, 4:0) у трећој утакмици Групе А Свјетске лиге.
Ватерполисти Србије (Фото: Vaterpolo savez Srbije/Miki Antić/Promo) -
Ватерполисти Србије (Фото: Vaterpolo savez Srbije/Miki Antić/Promo)

Србија је тако задржала максималан учинак у Свјетској лиги, па се послије три утакмице налази на првом мјесту Групе А.

Екипа Дејана Савића ће 20. марта гостовати Црној Гори, против које ће играти за прво мјесто у Групи А.

Најефикаснији у побједничкој екипи био је Душан Мандић са четири гола, док су по два постигли Виктор Рашовић, Гаврил Суботић, Страхиња Рашовић и Петар Томић.

Подмлађени састав српске репрезентације одиграо је у Орадеи утакмицу с два различита полувремена. Опуштенији прилаз утакмици и мотивисаност Румуна учинили су да послије двије четвртине резултат буде изједначен 7:7.

Послије великог одмора Србија је заиграла знатно боље, мрежа је остала нетакнута, а на другој страни расположени Мандић и саиграчи су се седам пута уписали у стрелце.

Меч су обиљежили и то што је с клупе екипу предводио Урош Стевановић, док су му асистенти били Ћирић и Савић, а дебитовао је Вељко Танкосић.