14/06/2018 |  19:04 ⇒ 19:42 | Аутор: Б92

"Петарда" Русије на старту Мундијала!

Репрезентација Русије стартовала је побједом на Мундијалу, пошто је са 5:0 побиједила Саудијску Арабију.
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018. -
Свјетско првенство у фудбалу Русија 2018.

На првом мечу 21. издања Свјетског првенства изабраници Станислава Черчесова одиграли су одличан меч и већ у првом полувремену ријешили су питање побједника.

"Зборнаја команда" кренула је фуриозно и већ после 12. минута игре на семафору било је 1:0. Центрирао је Зобнин, а Газински главом савладао голмана Саудијске Арабије.

Пех за домаћи састав десио се средином првог полувремена када се повриједио Алан Џагојев. Умјесто њега у игру је ушао Денис Черишев.

Наставила је Русија да игра боље од противника, међутим чинило се да ће се са минималним резултатом отићи на паузу. Тако би и било да Черишев није мислио другачије.

Фудбалер који је замијенио Џагојева одлично се снашао у казненом простору и силовитим ударцем удвостручио предност.

У наставку меча видјело се да Саудијска Арабија нема шансе да дође до неког чудесног преокрета. Штавише, Русија је успјела да постигне још три гола.

Артјом Џјуба после 89 секунди, од како је ушао у игру, повисио је на 3:0 у 71. минуту и тада је било свима јасно да ће Русија доћи до три бода.

Други меч групе А играју Египат и Уругвај у петак од 14 часова.

Србија ће Свјетско првенство започети у недјељу, када се од 14 часпва састаје са Костариком.