09/07/2018 |  09:17 ⇒ 10:42 | Аутор: Б92

Млади кошаркаши Србије 10. на Свјетском првенству

Репрезентација Србије, играчи рођени 2001. године и млађи, заузела је 10. мјесто на Свјетском првенству у Аргентини.

Изабраници селектора Слободана Клипе у посљедњем мечу на шампионату, дуелу за девето мјесто, поражени су од селекције Доминиканске Републике – 77:82 (18:20, 21:18, 27:24, 11:20).

Млади тим Србије није добро почео утакмицу, међутим успио је у настваку да надокнади двоцифени заостатак, пређе у вођство, али га је лоша завршница коштала пораза.

Већ послије пет минута игре Србија је била суочена са двоцифреним заостатком. Расположени Доминикаци су повели са 15:4.

Међутим, до краја полувремена српски репрезентативци су успјели да преокрену резултат – 39:38. У наставку дуела изабраници селектора Клипе су све вријеме били у вођству, а посљедњи пут у 34. минуту кад је на семафору писало 70:67.

Услиједила је веома лоша завршница младог српског тима. Ривал је то знао да искористи и серијом 15:7 дође до тријумфа – 82:77.