11/09/2018 |  18:22 ⇒ 19:20 | Аутор: РТРС

Куп Републике Српске: Радник, Леотар, Слога и Борац иду даље

Одигране су и прве четири утакмице 1/16 финала Купа Републике Српске. Пролаз даље изборили су Радник, Слога из Горњег Црњелова, Леотар и бањалучки Борац. Преосталих 11 мечева прве рунде игра се у сриједу са почетком у 16.30 часова.
Фудбалски савез Републике Српске - Фото: РТРС
Фудбалски савез Републике СрпскеФото: РТРС

Бранилац трофеја Радник није имао никавих проблема у Фочи, гдје је савладао Сутјеску са 2:0. Изненађење је виђено у Семберији гдје је лидер прволигашког каравана савладао премијерлигаша Звијезду 09 након извођења једанаестераца (5:3). Послије регуларних 90 минута игре резултат је гласио 1:1.

Изненађење је виђено и у Билећи, гдје је друголигаш Леотар био бољи од прволигаша Дрине (1:0).

Сигуран је био и бањалучки Борац који је у другом полувремену сломио отпор градског ривала, друголигаша Карановца. "Црвено-плави" су славили са 3:0.

Трофеј побједника Купа Републике Српске брани екипа Радника из Бијељине.

Велика Обарска: Слога (ГЦ) - Звијезда 09 1:1, пеналима 5:3 (Комарчевић - Крајишник)

Билећа: Леотар - Дрина (З) 1:0 (Бокић)

Бањалука: Карановац - Борац БЛ 0:3 (Мојовић, Батар, Шикањић)

Фоча: Сутјеска - Радник 0:3 (Хаџић 2, Глишић)