12/09/2018 |  08:54 ⇒ 12:50 | Аутор: klix.ba

Џорџ Веа одиграо пријатељску утакмицу за Либерију у 51. години

Некадашњи фудбалер и актуелни предсједник Либерије Џорџ Веа одиграо је пријатељску утакмицу за своју земљу у 51. години, јавља Би-Би-Си.
Џорџ Веа одиграо пријатељску утакмицу против Нигерије(Фото: Instagram) -
Џорџ Веа одиграо пријатељску утакмицу против Нигерије(Фото: Instagram)

Веа је први афрички фудбалер који је освојио ФИФА-ину годишњу награду за најбољег фудбалера свијета, а пријатељску утакмицу је одиграо у домаћем поразу од Нигерије у Монровији резултатом 1:2. Он је на терену провео 79 минута, након чега је замијењен. Носио је дрес с бројем 14, као и током својих најбољих дана у каријери.

Некадашњи нападач Милана је постао предсједник у јануару, а приликом измјене је доживио овације.

За Нигерију је играо прилично снажан тим који су чинили играчи попут Лестеровог Вилфреда Ндидија и Петера Етеба из Стоук Ситyиа. Ндидијев клупски саиграч Келечи Иеаначо је заиграо у другом полувремену.