13/09/2018 |  22:09 ⇒ 22:16 | Аутор: Б92

Србија поражена од Грчке на Криту

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је на Криту од Грчке са 70:63, у првом мечу друге фазе квалификација за Мундобаскет.

Изабраници Александра Ђорђевић сада имају скор од четири побједе и три пораза, док су "Хелени" и даље без пораза.

"Орлови" се у наредном колу за три дана састају с Естонијом у хали "Александар Николић", док Грчка гостује Грузији.

Пласман на Свјетско првенство у Кини оствариће најбоље три селекције из сваке од четири групе.

Најефикаснији у саставу Србије био је Богдановић са 19 поена, међутим из игре није баш најбоље шутирао (6/19, тројке 3/12). Бјелица такође није имао шутерско вече (9п, 4/11), али је остварио 12 скокова и пет асистенција.

Код Грчке Калатис је убацио 15, као и Принтезис, док је Бурусис био на граници трипл-дабла (9п, 10ск, 8ас).

6. Естонија 7 2 5

"Орлови" су добро отворили меч, као и Грчка. Екипе су се смјењивале у вођству, а на крају послије десет минута игре резултат је био 18:16 за  Србију.

Током друге дионице није се видјела лијепа кошарка, доста се промашивало на обје стране и утакмица на мање поена више је одговарала домаћем тиму. На паузу отишло се са резултатом 35:32 за Грчку.

Почетак трећег дијела припада апсолустно Грчкој која прави велику серији и долази до двоцифрене предности, 48:36. Србија није успела да се консолидуеу и фуриозном завршницом потпуно стиже заостатак, 49:47.

Пресудан моменат четврте четвртине виђен је на средини, када је Стефан Јовић промашио чист зицер за 59:59. На другој страни ,Принтезис погађа два пута заредом и предност Грка одједном је +6, 63:57.

Дуго је било +6 за Грке, али ни Србија није била лоша. Међутим, сваки пут када би била у нападу за смањење, нешто лоше се дешавало и пораз је био за очекивати.