14/09/2018 |  20:27 | Аутор: Б92

"Делфини" у полуфиналу са Мађарима!

Ватерполисти Србије савладали су Јапан у четвртфиналу Свјетског купа резултатом 12:7 (2:3, 6:2, 3:1, 1:1).
Ватерполисти Србије (Фото: oks.org.rs) -
Ватерполисти Србије (Фото: oks.org.rs)

Србија је овом побједом остварила трећу побједу, уз један реми, на турниру Свјетског купа у Берлину.

Јапан је забиљежио и четврти пораз, али то није било неочекивано, јер су "Делфини" ушли у овај меч као апсолутни фаворити.

Јапан је много боље отворио меч и послије шест минута игре није примио ниједан гол, али је Србија ухватила ритам и заслужено славила.

Окава био је главни играч Јапанаца у првом полувремену, и од пет постигнутих голова "Самураја" он је убиљежио чак четири. Тада се Србија "пробудила" и лако окренула меч у своју корист.

Погађали су Лазић, Мандић, углавном са петерца, а Јапанци су изгубили снагу да играју висок пресинг током цијелог меча и поклекли пред физички јачим српским ватерполистима.

У посљедњој дионици дуго није било голова, а онда су се обје екипе уписале по један и меч је приведен крају.

Србија се у полуфиналу састаје са Мађарском, својим традиционално великим противником, док у другом играју Аустралија, која је направила велико изненађење избацивши Хрватску и Њемачка или Јужна Африка.