07/10/2018 |  22:24 | Аутор: Агенције

Неубједљив дерби - Ливерпул и М.Сити без голова

Фудбалери Ливерпула и Манчестер Ситија, екипе са невјероватним нападачким потенцијалом, одиграле 0:0 у дербију осмог кола Премијер лиге.
Ливерпул - Манчестер Сити - Фото: РТС
Ливерпул - Манчестер СитиФото: РТС

Меч на Енфилду окарактерисан је као један од најзанимљивијих у првој половини сезоне у Премијер лиги.

Обје екипе имају високе циљеве, тачније боре се за један једини циљ - титулу у најјачој британској лиги.

Првих 45 минута игре - нити једна прилика. Ништа озбиљно, ништа што би недвосмислено показало амбицију једне, односно друге екипе.

Сити је тражио пенал након дуела Дејана Ловрена и Серхија Агуера, али је Мартин Еткинсон сматрао да нема елемената за најстрожу казну.

Јирген Клоп је принуђен на измејну у 28. минуту, када се Џејмс Милнер пожалио на бол у нози. Умјесто њега, на терен је ушао Наби Кеита.

Сити је дошао до прве велике прилике у 61. минуту утакмице, када је Ријад Марез шутирао непрецизно из изгледне позиције.

Салах је на другој страни узвратио, али ни он није имао више успјеха.

Највише узбуђења у завршници меча. Вирџил ван Дајк је оборио Санеа, а арбитар без оклијевања показао на бијелу тачку.

Лопту је узео Марез и снажно шутирао, али преко гола!

Сити је први у Премијер лиги са 20 бодова, колико имају и другопласирани Челси и трећи Ливерпул.

Челси је данас савладао Саутемптон у гостима са 3:0, головима Едена Азара, Роса Барклија и Алвара Морате.