14/11/2018 |  21:02 ⇒ 21:04 | Аутор: РТС

Убједљив пораз Звезде од Монака

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на свом паркету од екипе Монака са 91:75 у мечу седмог кола Еврокупа.

Монако је славио у дворани "Александар Николић" у борби за прво мјесто Групе А Еврокупа.

Гости су у другом полувремену сломили отпор Звезде и уписали убједљиву побједу у Београду.

Обје екипе су нападачки расположено ушле у меч, у првој четвртини гледао се прави шутерски обрачун, па је након десет минута игре резултат био 29:29.

Друга четвртина била је сушта супротност првој, пошто је завршена са 16:15 за Звезду, заиграле су се боље одбране на обје стране, а у нападу нису блистали ни Звезда, ни Монако.

Трећа четвртина била је пресудна за побједу гостију. Монако је потпуно преузео иницијативу и задао главобоље Звездиној одбрани, а српски представник са друге стране се мучио из посједа у посјед у нападу, лако губио лопте и дозвољавао поене у контри противницима.

Монако је трећу дионицу отворио серијом 10:2, а средином четвртине гости су стекли 20 поена предности.

Звезда је крајем треће и почетком посљедње четвртине покушала да се резултатски врати у меч, на крилима резервиста и подршке са трибина, али је Монако, уз пар лоших одлука судија, успио да одбије сваки налет Звезде.

Звезда је у цијелом другом полувремену постигла поен више (30 )него у првој четвртини (29).

Црвено-беијли уписали су други везани пораз у Еврокупу, а први пред домаћом публиком.

Након седам одиграних мечева, Монако је лидер на табели Групе А са скором од пет побједа и два пораза, док је Звезда уписала трећи пораз уз четири побједе до сада.

Наредни меч српски представник игра 20. новембра када гостује код Андоре.