06/12/2018 |  08:45 ⇒ 09:03 | Аутор: РТС

Јокићев дабл-дабл у побједи, Бобијев рекорд сезоне у поразу

Кошаркаши Денвера савладали су као гости Орландо послије продужетка са 122:116 уз дабл-дабл партију Николе Јокића. Лос Анђелес Клиперси поражени у Мемфису (96:86) уз 19 поена Бобана Марјановића.

Нагетси су седму узастопну побједу, која их држи на првом мјесту Запада, остварили тек послије додатних пет минута, пошто је Теренс Рос погодио тројку за изједначење на седам секунди прије краја регуларног дијела (112:112).

Ипак, у продужетку није било магије за Меџик и тријумф је отишао у Колорадо.

У балканском дабл-дабл окршају двојице Никола успјешнији је био српски. Јокић је за 35 минута у игри убацио 12 поена, имао 13 асистенција и 8 скокова, док је на другој страни Вучевић забиљежио 24 поена уз 15 скокова.

Једини ефикаснији од њих били су Мареј са 31 у побjедничком, односно Фурније са 26 у пораженом тиму.

Клиперси су поразом у Мемфису у неефикасној утакмици изгубили корак са Денвером, али је одлично вече имао српски центар Бобан Марјановић.

Он је за свега 13 минута на паркету убацио сезонски рекорд од 19 поена и био најефикаснији у свом тиму, погодивши 11 од 12 слободних бацања - највише у досадашњој НБА каријери.

За разлику од њега, Милош Теодосић ни овога пута није добио прилку од тренера Риверса.

У редовима домаћег састава, у којем је дебитовао новајлија Јоаким Ноа, најбољи је био Конли са 22 поена.