16/12/2018 |  09:07 ⇒ 09:08 | Аутор: Б92

НБА: Финикс бољи од Минесоте, Оклахома од Клиперса (ВИДЕО)

Кошаркаши Финикс Санса побиједили су пред домаћом публиком Минесоту Тимбервулвс са 107:99. Изабраници Игора Кокошкова остварили су другу побједу заредом и тиме су најавили нешто боље партије у наставку сезоне.
НБА - Фото: илустрација
НБАФото: илустрација

Санси су ове сезоне можда и најлошији састав у НБА и ово им је била тек шеста побједа у тридесет одиграних утакмица.

Радује што се на терен вратио Девин Букер, који је меч завршио са 28 поена, седам скокова и седам асистенција, уз сјајних 10/16 из игре. Одличан је био и Ти Џеј Ворен са 21 поеном, као и "руки" Диандре Ејтон са учинком од 18 поена и 12 скокова.

Код екипе из Минеаполиса најефикаснији био је Карл-Ентони Таунс са 28 поена и 12 скокова, док је Дерик Роуз убацио 25 за 33 минута.

Вулвси су поражени 16. пут у 29 мечева, док су већ поменути Санси уписали шесту победу у сезони.

Лос Анђелес Клиперси претрпјели су шести пораз у посљедњих седам мечева. Бољи од њих била је Оклахома Сити Тандер резултатом 110:104.

Српски кошаркаш Милош Теодосић добио је десет минута на утакмици, док Бобан Марјановић није улазио на терен.

Тео је за кратак период погодио једну двојку и уз то је имао двије асистенције. Клиперси су на крају треће четвртине губили са 17 поена разлике и ту је негдје меч био ријешен.

У пораженом саставу Данило Галинари је постигао 28 поена, Тобајас Херис 22, док је Монтрез Херел имао један мање. Тандер је до тријумфа предводио сјајни Пол Џорџ са 33 поена, док је Вестбрук имао учинак од 13 поена, 9 скокова и 12 асистенција.

Клиперси имају скор од 17/12, односно Тандер 18/10.