12/01/2019 |  21:18 ⇒ 13/01/2019 | 12:06 | Аутор: РТРС

Партизан декласирао Kрку (ВИДЕО/ФОТО)

Кошаркаши Партизана декласирали су Крку у 15. колу АБА лиге 87:55 и са каматом им се реванширали за пораз из првог дијела сезона у Новом Месту.
Партизан - Крка (фото: КК Партизан НИС) -
Партизан - Крка (фото: КК Партизан НИС)

Црно-бијели су пред 6.000 навијача остварили трећи узастопни тријумф у регионалном такмичењу и са 9-6 престигли су Будућност (9-5) која у понедјељак гостује ФМП у Железнику. Словеначки тим је остао на дну табеле са скором 4-11.

Крка је боље почела меч и у 6. минуту водила је 9:5, али су гости до краја четвртине постигли још само два поена. Партизан је у том дијелу меча постигао четири тројке уз проценат шута 50 одсто и послије прве дионице имао је 9 поена вишка (20:11).

Екипа Андрее Труинкијерија је послије тројке Алексеја Николића у 18. минуту дошла до 39:24, али до одласка на одмор није постигла ниједан кош, што су гости из Словеније искористили и серијом 6:0 дјелимично поправили утисак.

Интересантно је да је Партизан у првом полувремену више шутирао за три поена (7/16) него за два (7/14).

Црно-бели су фуриозно почели других 20 минута и серијом 11:0 већ у уводном дијелу трећег периода преломили утакмицу (50:30), али Тринкијеријеви изабраници нису губили фокус. Домаћи су посљедњу четвртину отворили новом серијом 8:0 за максималних 69:41.

Партизан у сљедећем колу гостује још једном дужнику Задру, који је побједом у Београду директно утицао да се клуб из Хумске захвали на сарадњи Ненаду Чанку и ангажује италијанског тренера.

Извор: sportklub.rs