15/01/2019 |  20:44 | Аутор: РТРС

Монако у "Пиониру" бољи од Партизана

Кошаркаши Партизана поражени су у Боеграду у трећем колу друге фазе Еврокупа од Монака (68:72).

"Црно - бијели" кошаркаши сада имају скор од једне побједе и два пораза. Партизан је веома лоше ушао у меч, и чини се да је анемична игра домаћина у првих 20 минута игре била и пресудна, јер је састав из Монака на паузу отишао са плус 14 (26:40).

Ни трећи период игре није био бољи, гости су повећали предност (38:54), имали и рекордних +21, да би тек у посљедњој дионици изабраници тренера АндрееТринкијерија заиграли нешто боље, али било је касно за било какав преокрет, осим да се пораз колико-толико ублажи.

Џерод Џонс са 16 поена и 11 скокова најефикаснији је био у побједничкој екипи, пратио га је Лакомб са 12, а у Партизану Николић 16, Лендејл 14, а Никола Јанковић 12 поена, свих 12 у првом полувремену, али уз катастрофално извођење слободних бацања (0/5).

У наредном колу састају се исти ривали, али овај пут у Монаку.