19/02/2019 |  18:27 ⇒ 18:28 | Аутор: РТС

"Делфини" убједљиви против Румуније у Суботици

Ватерполо репрезентација Србије савладала је у Суботици селекцију Румуније са 13:6, у трећој утакмици Групе Д Европа купа. Наредни меч "делфини" играју 12. марта у Хрватској.
Ватерполо (ж) репрезентација Србије (фото: twitter.com/waterpoloserbia) -
Ватерполо (ж) репрезентација Србије (фото: twitter.com/waterpoloserbia)

Србија је и овај меч играла у комбинованом саставу, па је селектор Дејан Савић имао прику да испроба неке младе играче, који су будућност српског ватерпола.

"Делфини" су прву четвртину добили резултатом 3:1 и наговијестили да ће лако изаћи на крај са селекцијом Румуније.

До полувремена, предност Србије износила је 7:2, да би у другом полувремену изабраници Дејана Савића, најприје захваљујући одличној одбрани, стигли до убједљивог тријумфа.

Србија је сада прва у групи са осам освојених бодова, Хрватска је друга са седам, док је Румунија без бодова.

Србија и Хрватска су обезбиједиле пласман на Завршни турнир Европа купа, који је и квалификациони за Свјетску лигу, чији ће се Завршни турнир одиграти у Београду.

Посљедњи меч у Групи Д Србија игра против селекције Хрватске у Сиску 12. марта.