11/03/2019 |  09:00 ⇒ 09:08 | Аутор: РТС

Изненађење Финикса, повреда Дурeнтa (ВИДЕО)

Кошаркаши Финикса приредили су велико изненађење протекле ноћи у НБА лиги побиједивши на гостовању актуелног шампиона Голден стејт са 113:108. На гостовању је славио и Хјустон у Даласу са 94:93, а славили су Мемфис против Орланда са 105:97, Сан Антонио над Милвокијем са 121:114, Минесота против Њујорка са 103:92 и Атланта против Њу Орлеанса128:116.
Финикс Санс - Голден Стејт Вориорс (фото: twitter.com/nba) -
Финикс Санс - Голден Стејт Вориорс (фото: twitter.com/nba)

Иако су актуелни шампиони одлично почели меч и повели послије прве четвртине, тим Финикса који је тренутно најлошије пласиран на табели, успио је да начини преокрет и на полувријеме оде са великом предношћу.

У драматичном наставку, негде око шестог минута до краја при неријешенем резултату, Кевин Дурент се повриједио и напустио игру, а гостујућа екипа је потом начинила серију кошева и обезбиједила недостижну предност за побједу.

Најефикаснији у побједничком тиму је био Букер са 37 поена, док је Клеј Томпсон имао 28 код Вориорса.

До поведе Дурент је убацио 25 поена, а његов изостанак из тима је можда био и пресудан за изненађујући пораз.

Мемфис је надиграо Орландо са 105:97 преузевши вођство од почетка утакмице а Орландо је у посљедњој четвртини на пет минута до краја направио серију погодака којом је запријетио да начини преокрет. Ипак, потом до краја Орландо није имао ниједан поен из игре, а Мајк Конли је погађао за Мемфис и тако донио побједу свом тиму.

Конли је био и најефикаснији играч утакмице са 26 поена, а толико је остварио и Никола Вучевић уз десет скокова, али то није много помогло његовом тиму да се сачува од пораза.

Сан Антонио је био бољи од Милвокија са 121:114 на свом терену послије резултатског преокрета који су успјели да начине у другом полувремену.

Ламаркус Олрдиџ је био најефикаснији у тиму побједника са 29 поена, а Демар Дерозан је имао поен мање.

У пораженом тиму Јанис Адетокунбо је убацио 27 поена уз 13 скокова.

У сличном стилу и Атланта је била боља од Њу Орлеанса са 128:116, а на утакмици је најефикаснији био Кевин Ертер са 27 поена, сок је у праженом тиму најефикаснији био Џулиус Рендл са 23 поена.

Минесота је савладала Њујорк са 103:92 иако у њиховим редовима није било повријеђеног Карл Ентони Таунса.

Кључну предност Минесота је направила почетком другог полувремена а предводио их је Таџ Гибсон који је био најефикаснији са 25 поена. Дарио Шарић је имао 11. Демијан Дотсон је код Њујорка био најбољи са 26 поена.

Хјустон је минималном предношћу са 94:93 надиграо Далас уз добру игру Ерика Гордона и Хардена.

Током цијеле утакмице Хјустон је водио, али минималном разликом коју је успио да сачива до самог краја.

Најефикаснији играчи утакмице били су из тима побједника Ерик Гордон са 26 поена и Харден са 20 поена.

У пораженом Даласу Лука Дончић 19 поена и 15 скокова, а недостајала му је још једна асистенција да оствари и трипл-дабл учинак.

Стање на табели:

Источна конференција: Милвоки 50-17, Торонто 48-19, Индијана 42-25, Филаделфија 42-25, Бостон 41-26, Детроит 34-31, Бруклин 35-33, Мајами 31-35, Орландо 31-37, Шарлот 30-36, Вашингтон 27-39, Атланта 23-45, Чикаго 19-49, Кливленд 16-50, Њујорк 13-54.

Западна конференција: Голден стејт 45-21, Денвер 43-22, Хјустон 41-25, Оклахома 40-26, Портланд 40-26, Јута 37-28, Сан Антонио 38-29, ЛА Клиперс 38-29, Сакраменто 33-32, Минесота 32-35, ЛА Лејкерс 30-36, Њу Орленс 30-39, Мемфис 28-40, Далас 27-39, Финикс 16-52.