13/03/2019 |  18:10 | Аутор: Б92

Партизан преко Крушевца до полуфинала Купа Србије

Фудбалери Партизана савладали су у Крушевцу екипу Напретка (4:0) и пласирали се у полуфинале Купа Србије. "Црно-бијеле" са клупе предводио је Жарко Лазетић, а стријелци су били Закарић, Пантић, Валијенте и Гомеш.
Напредак - Партизан (фото: partizan.rs) - Фото: РТРС
Напредак - Партизан (фото: partizan.rs)Фото: РТРС

Партизан је убједљивом игром у Крушевцу савладао екипу Напретка и пласирао се у полуфинале Купа Србије.

"Црно-бијеле" је, послије оставке Зорана Мирковића, са клупе предводио Жарко Лазетић и имао успјешан деби на изузетно лошем терену у Крушевцу.

Ипак, ц"рно-бијели" су до побједе стигли прилично убједљиво, а по два гола постигли су у првом и другом полувремену.

Послије пола сата игре, Горан Закарић се добро снашао послије одличне асистенције Николића и рутински савладао голмана Николића.

На 2:0 повисио је Данило Пантић фантастичним поготком из слободног ударца у посљедњим тренуцима првог дијела.

Напредак је успио да постигне погодак, који је судија Широки поништио због офсајда, а само минута касније на другој страни Марк Валијенте постигао је први погодак у дресу Партизана.

Коначан резултат поставио је Рикардо Гомеш у 72. минуту, послије одличне асистенције Пантића.

Меч су обиљежили и вербални сукоб привременог тренера Жарка Лазетића и Немање Николића, послије којег је асистент код првог гола замјењен већ у 32. минуту, као и порука навијача да није требало да оде тренер Зоран Мирковић, него Управа, уз скандирање после сваког гола: "Управа напоље".