20/03/2019 |  08:50 | Аутор: РТС

Хорнетси затворили Марјановића, кошмарна ноћ за Богдановића и Бјелицу (ВИДЕО)

У ноћи између уторка и сриједе одиграно је шест утакмица у НБА лиги, а српски кошаркаши своје мечеве неће памтити по добром. Сакраменто Кингси Богдана Богдановића и Немање Бјелице просули су огромну предност против Бруклина, док је Бобан Марјановић остао без поена.
НБА - Фото: илустрација
НБАФото: илустрација

Кингси су се поздравили са плеј-офом, али је су свом терену имали побједу у рукама против "мрежица", да би на крају доживјели пораз резултатом 123:121. Сакраменто је 13 минута прије краја, тачније у финишу треће четвртине, имао предност од чак 28 поена (102:74), али је одиграо катастрофалну посљедњу дионицу и доживио тежак ударац.

Бруклин је доминирао у посљедњих 12 минута, посебно Дианђело Расел који је у том дијелу убацио 27 поена, прије него што је Ронди Холис-Џеферсон на 0,8 секунди прије краја постигао побједоносни кош.

Расел је одиграо утакмицу каријере и на крају је завршио са 44 поена (17-33 из игре, 6-15 за три), а имао је и 12 асистенција и 4 украдене лопте. Посебно мотивисан био је у финишу јер је на мање од пет минута до краја имао серију од 16 везаних поена.

У редовима домаћина српски кошаркаши одиграли су солидне партије - Немања Бјелица је као стартер забиљежио 14 поена (6-11 из игре, 1-2 за три, 1-2 слободна бацања), а Богдан Богдановић четири поена мање (4-11 из игре, 1-2 за три, 1-1 пенали). Најефикаснији је био Марвин Бегли са 28 поена, једним више од Деарона Фокса.

Бруклин је седми на Истоку са учинком 37-36, а Кингси девети на Западу са скором 34-36 и минималним шансама да се домогну мјеста у доигравању.

Бобан Марјановић није успио да се упише у стријелце у побједи своје Филаделфије над Шарлотом - 118:114.

Марјановић је на паркету провео нешто мање од 11 минута, али због добре одбране Хорнетса није нити једном упутио лопту ка кошу. За то вријеме у игри уписао је по два скока и асистенције.

У резултатски неизвјесној утакмици 76ерси су били бољи у завршници, а највише им је помогао Бен Симонс који је дуел завршио са 28 поена и осам скокова, као и Џеј-Џеј Редик са 27 поена (7-14 за три), уз 10 ухваћених лопти и осам успјешних додавања.

Најбољи код "стршљенова" био је Џереми Лемб са дабл-дабл учинком (26 поена и 11 скокова).

Фила је у одличној серији и заузима трећу позицију Источне конференције са 46 побједа и 25 пораза, док је Шарлод десети са скором 31-39.

Нови пораз без Леброна Џејмса доживјели су Лос Анђелес Лејкерси, а сада су бољи од њих били Милвоки Бакси резултатом 115:101. За лидера Источне конференције није наступио Јанис Адетокумбо, али су га саиграчи лијепо одмјенили.

Крис Мидлтон је био најефикаснији са 30 поена, уз 10 скокова и 5 асистенција, Брук Лопез је уписао 28 (5-11 за три), а Никола Миротић 23 (8-14 из игре, 3-7 за три), уз 6 скокова за 24 минуза. Код Лејкерса резервиста Кентавијус Колдвел Поуп је постигао 35 поена (8-14 за три).

"Језераши" су у дебелом минусу на табели Запада (31-40), док Бакси доминирају на Истоку са 53 тријумфа и 18 пораза.

Побједу су остварили и Голден Стејт Вориорси на крилима Стефена Карија, пала је Минесота са 117:107, а плејмејкер шампиона дуел завршио са 36 поена.

Џејмс Харден је у 12. побједи у посљедњих 13 утакмица забиљежио 31 поен (8-18 из игре, 4-11 за три), уз 8 скокова и 10 асистенција, Клинт Капела га је пратио са 26, а Крис Пол је имао 13 поена и 11 асистенција.