12/04/2019 |  20:16 ⇒ 21:36 | Аутор: РТРС

Звезда убједљива до предности у финалној серији (ВИДЕО)

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Будућност у првом мечу финала АБА Лиге резултатом (91:72). Други меч биће одигран за два дана, поново у Београду.
Црвена Звезда-Будућност Воли (Фото:A Dimitrijevic/RAS Srbija) -
Црвена Звезда-Будућност Воли (Фото:A Dimitrijevic/RAS Srbija)

Различита два полувремена, али на крају ипак, и више него заслужен, тријумф Црвене звезде у препуној дворани "Александар Николић".

По четвртинама је било 18:20, 27:22, 20:10, 26:20.

Први период игре протекао је у доминацији гостију, који су били у константној предности, али на први мини одмор одлазе са само +2 (18:20). У истом ритму гости из Подгорице наставили су и другу четвртину, послије 16 минута игре било је +6 за подгоричане (35:29), али Звезда ипак прави преокрет у финишу и на паузу одлази у плусу. Било је 45:42.

Трећа четвртина креће уругански за "црвено-бијеле", који из минута у минут повећавају предност, до +13, послије 30 минута игре (65:52). Преломна је била серија 11:0 коју је кошем затворио Били Берон. Још лепршавије Звезда је изгледала у посљедњем периоду игре, када је било јасно да побједа не може измаћи, рука се опустила, и виђено је неколико спектакуларних потеза, за на крају и више него убједљив тријумф (91:72).

Американац Берон био је прво име сусрета са 19 поена, Добрић је додао 12, а добар је био и Цирбес са 9 поена и 6 скокова, као и Човић са 8 поена и 6 асистенција. Код Будућности Кол 18 поена, остали далеко испод свог нивоа.

Други меч финалне серије игра се у недјељу, такође у дворани "Александар Николић", потом слиједи прелазак у Подгорицу, трећи, те ако буде било потребе и четврти дуел, играју се у "Морачи", а потенцијални пети сусрет поново се враћа у Београд. Побједник АБА лиге избориће наступ у Евролиги.