12/04/2014 |  21:18 | Аутор: ТАНЈУГ

Побједа Црвене звезде

Фудбалери Црвене звезде савладали су вечерас у дербију 23. кола Суперлиге Србије екипу градског ривала Чукаричког са 4:1, па на челу табеле поново имају три бода предности над актуелним шампионом Партизаном.
Јунак сусрета био је троструки стрелац Дарко Лазовић, који је навијаче обрадовао водећим голом већ у 3. минуту. Након што су гости са Бановог брда изједначили пред крај полувремена, Лазовић је поново затресао мрежу три минута касније, а сјајну партију крунисао је десет минута послије одмора поготком из пенала. Заслужену побједу црвено-белих овјерио је у наставку утакмице Драган Мрђа. Црвена звезда - Чукарички 4:1 (Лазовић 3, 45, 50. пенал, Мрђа 56 - Мандић 42) Одиграно раније данас: Напредак - Нови Пазар 2:1 (Димитров 45+2, Божовић 79 - Арсенијевић 33) Јавор - Партизан 0:1 (Лазовић 45) Вождовац - Раднички Крагујевац 5:0 (Павићевић 40, Марушић 40, Секулић 48, Вељовић 84, 90) У преосталим утакмицама 23. кола сутра се састају ОФК Београд - Слобода (16 сати), Доњи Срем - Спартак (16), Војводина - Рад (18) и Јагодина - Раднички Ниш (19). Табела: Црвена звезда 56 бодова, Партизан 53, Чукарички 38, Нови Пазар 35, Јагодина 34, Војводина 34, Вождовац 32, Раднички Ниш 31, итд.