17/08/2014 |  13:03 | Аутор: Б92

Почео славље круг прије краја трке

Возач Естреља Галиције Алекс Ринс направио је грешку која се ријетко виђа, пошто је круг прије краја трке у Брну у Мото3 категорији почео да слави побједу.

Круг прије краја, Ринс се борио на челу са тимским колегом Алексом Маркесом и возачем Ред Бул КТМ тима Џеком Милером, а иако је остао још један круг, он се тријумфално подигао са свог мотора и почео да слави.

Сви остали возачи најнормалније су наставили да возе, а када је Ринс увидио грешку било је касно да се врати на сам врх. Пао је на 14. позицију, а трку је завршио на деветом мјесту.

На трци је тријумфовао Француз Алекси Мазбу, којем је то прва побједа у свјетском шампионату, испред Енее Бастијанинија из Италије и Британца Денија Кента. Маркес, млађи брат шампиона краљевске класе, кроз циљ је прошао као четврти, испред Милера.

Иако је био пети, Милер је повећао своју предност у генералном пласману и сада има 169 бодова, 23 више од Маркеса.