17/08/2014 |  18:56 | Аутор: РТРС

ЕП у атлетици: Доминација Британаца

Шпанска скакачица у вис Рут Беитија освојила је златну медаљу на Европском атлетском првенству у Цириху прескочивши висину од два метра и једног центриметра.
Славље британске штафете - Фото: AP
Славље британске штафетеФото: AP

Сребрна медаља припала је Рускињи Марији Кучини са прескочених 1, 99 метра.

Истим резултатом до бронзе је стигла Хрватица Ана Шимић, којој је то и нови лични рекорд.

Шимић је тако на најбољи могући начин замијенила земљакињу Бланку Влашић која је била највећи фаворит за злато, али се повукла са турнира због повреде.

Атлетичари Велике Британије су доминирали у штафети четири пута 100 метара пошто су освојили златне медаље и у мушкој и у женској конкуренцији.

Атлетичари су стазу претрчали за 37,93 секунде и иза себе оставили Њемачку и Француску, док су атлетичарке Британије биле боље од Француске и Русије.

Репрезентативци Британије су били најбржи и у штафети четири пута 400 метара (2:58,79), док су у истој дисциплини у женској конкуренцији најбоље биле атлетичарке Француске (3:24,27).

Мохамед Фара

Британски атлетичар Мохамед 'Мо' Фара освојио је златну медаљу у трци на 5.000 метара на Европском првенству у Цириху.

Фара је био убједљив у односу на конкуренте, а стразу је претрчао за 14 минута, пет секунди и 82 стотинке.

Сребрну медаљу је освојио Хајле Ибрахимов из Азербејџана са више од двије секунде заостатка за побједником, док је бронза припала Ендију Вернону из Британије.

Фарау је ово друго злато у Цириху, јер је раније ове недјеље тријумфовао и на 10.000 метара.